płuca choroby

Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące płuca choroby. Znajdziesz tutaj listę artykułów dotyczących płuca choroby znajdujących się w serwisie. Dzięki zebraniu materiałów o płuca choroby w jednym miejscu masz do nich szybki dostęp. Baza tekstów o płuca choroby online.

Ile kosztuje leczenie choroby przewlekłej

2010-10-13

Choroby przewlekłe - takie jak reumatoidalne zapalenie stawów - to cała lista. Bez wątpienia do kosztujących najwięcej należą astma i POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc). Kolejne to stwardnienie rozsiane czyli SM, choroby nowotworowe...

Zawijają papierosy i umierają na płuca. FOTOREPORTAŻ

2014-12-08

Fabryka z jednej strony jest błogosławieństwem. Z drugiej - przekleństwem. Daje pracę i pieniądze, ale w pakiecie dorzuca choroby płuc i powolną śmierć. Tak wygląda codzienność osób zatrudnionych w zakładzie w Sagar, który produkuje...

Rak płuc wciąż zbyt późno wykrywany

2010-11-19

Rak płuc jest wciąż zbyt późno wykrywany, a skuteczność leczenia - niewielka. Dlatego ważne jest ograniczenie palenia i lepsza diagnostyka choroby - mówiono podczas IV konferencji Polskiej Grupy Raka Płuca w Warszawie.

Płuca wysiadają coraz młodszym

2011-10-06

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) nie jest dolegliwością ludzi starszych. Co druga cierpiąca na to schorzenia osoba ma mniej niż 65 lat - wynika z najnowszego międzynarodowego raportu "COPD Uncovered".

Tak krakowscy lekarze ratują płuca

2010-12-13

Wszczepienie zastawki wewnątrzoskrzelowej to nadzieja dla chorych z rozedmą płuc. Nowoczesną metodę, jako pierwszy w Polsce, wdraża Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II - informuje "Dziennik Polski".

Telewizja w dzieciństwie to groźne choroby na starość

2011-04-27

Coraz młodsze dzieci - nawet niemowlęta (!) - oglądają telewizję. To nie skończy się dla nich dobrze! W dorosłości czekają na nie śmiertelne choroby - alarmują australijscy naukowcy.

Choroby serca wcale nie są współczesne. Były też w starożytności

2013-03-11

Choroby serca były problemem już w starożytności. Takie odkrycie przyniosły najnowsze badania naukowe przeprowadzone na mumiach pochodzących sprzed kilku tysięcy lat.

Badanie krwi pomoże wykryć alzheimera i inne choroby

2011-01-07

Nowo opracowana metoda pozwoli na podstawie prostego testu krwi zdiagnozować chorobę Alzheimera, a w przyszłości również inne choroby - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Cell".

Palaczu, masz zadyszkę? Zbadaj płuca, nim będzie za późno

2012-06-25

Palisz albo paliłeś prze lata? Do tego zadyszka nie jest ci obca? Lepiej czym prędzej zrób sobie spirometrię. To proste i bezbolesne badanie pozwala wykryć chorobę, która nieleczona może doprowadzić nawet do przedwczesnej śmierci.

13 nowych genów odpowiedzialnych za choroby serca

2011-03-29

Naukowcy przyjrzeli się bardzo dokładnie schorzeniom serca. I odkryli 13 nowych genów, które zwiększają ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej. Dzięki temu jesteśmy jeszcze bliżej opracowania nowych metod leczenia.