medycyna cukrzyca

Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące medycyna cukrzyca. Znajdziesz tutaj listę artykułów dotyczących medycyna cukrzyca znajdujących się w serwisie. Dzięki zebraniu materiałów o medycyna cukrzyca w jednym miejscu masz do nich szybki dostęp. Baza tekstów o medycyna cukrzyca online.

Tak europejscy naukowcy walczą z cukrzycą

2010-09-22

Europa ma już strategiczny plan rozwoju badań nad cukrzycą na lata 2010-19. Naukowcy realizujący projekt Komisji Europejskiej o nazwie DIAMAP przedstawili go w Sztokholmie na 46. dorocznym spotkaniu Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą (...

Nawet sześciu milionom Polaków grozi cukrzyca

2011-05-17

Nawet 6 milionów Polaków może być zagrożonych cukrzycą typu 2, gdyż mają tzw. stan przedcukrzycowy. W dodatku, co najmniej 750 tysięcy chorych na cukrzycę nie ma świadomości choroby i nie leczy się - alarmowali diabetolodzy na konferencji...

Rusz się! Bo dopadnie cię cukrzyca

2013-11-12

Siedzący tryb życia, niezdrowe odżywianie i brak ruchu to czynniki znacznie podnoszące ryzyko zachorowania na cukrzycę. Każdy może, a właściwie powinien, ograniczyć to ryzyko. Nic prostszego...

Cukrzyca bez zastrzyków. Oto skuteczne leki

2011-09-23

Część chorych na cukrzycę typu 2, u których zaczęto już stosować insulinę, można przestawić na kombinację dwóch leków doustnych - używaną od ponad pół wieku metforminę i nowy lek saksagliptynę, z grupy tzw. leków inkretynowych - w...

Orzechy mogą chronić przed cukrzycą

2010-07-15

Orzechy nerkowca mogą pomóc w profilaktyce cukrzycy typu 2 - potwierdzają badania naukowców z Kanady i Kamerunu, o których informuje pismo "Molecular Nutrition & Food Research".

Cukrzyca bardziej bezlitosna dla kobiet niż mężczyzn

2015-02-10

Australijscy naukowcy przeanalizowali dane z 26 badań, w których wzięło udział ponad 200 tysięcy mężczyzn i kobiet chorych na cukrzycę typu 1. Zaobserwowali, że schorzenie jest bardziej niebezpieczne dla pań niż panów.

Cukrzycy bardziej narażeni na parkinsona

2011-04-12

Wieloletnie badania z udziałem kilkuset pacjentów wykazało, że istnieje związek pomiędzy cukrzycą a ryzykiem zachorowania na parkinsona – donosi magazyn „Diabets Care”.

Zasypiasz na stojąco? Możesz mieć cukrzycę

2013-11-14

Cukrzyca to podstępna choroba, rozwija się przez wiele lat, nie dając żadnych objawów. Natomiast w tym czasie niszczy organizm od środka, między innymi nerki oraz oczy.

Co z epidemią cukrzycy? 30 tysięcy dzieci w Polsce do zbadania

2014-05-29

Ruszył największy w Polsce program profilaktyki cukrzycy „PoZdro!”. W ciągu 5 lat ma zostać przebadanych 30 tysięcy uczniów. Chodzi o owo, by wyprzedzić tę jedną z najgroźniejszych cywilizacyjnych chorób, jaką jest cukrzyca.

Polski budżet dostanie zawału? Eksperci alarmują

2012-11-15

Choroby serca oraz cukrzyca mogą doprowadzić w 2030 r. polski budżet do zawału. Na schorzenia te trzeba będzie wtedy przeznaczyć 100 mld zł, czyli dwa razy więcej niż obecnie - informuje "Puls Biznesu".