Aktualności

 

Eksperci ostrzegają: u części dzieci z autyzmem zaleca się terapie niepoparte dowodami

16 marca 2018

U niektórych dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD) zaleca się terapie niepoparte dowodami naukowymi – ostrzegali eksperci podczas międzynarodowej konferencji „Autyzm a doświadczenie oparta na dowodach” w Warszawie.

więcej »

NRL do pacjentów: porad zdrowotnych szukajcie u lekarzy, nie uzdrowicieli

12 marca 2018

Naczelna Rada Lekarska zaapelowała do pacjentów, aby porad w sprawach zdrowia szukali u lekarzy. Poglądy wygłaszane poprzez samozwańczych uzdrowicieli są często absurdalne z punktu widzenia nauki – podkreśliło prezydium NRL w swoim…

więcej »

Dziennikarka Polsat News wygrała walkę z rakiem. Pojawiła się na antenie bez peruki

12 marca 2018

W październiku ubiegłego roku dziennikarka Polsat News Joanna Górska poinformowała na Facebooku, że przestała prowadzić programy w stacji, gdyż jest poważnie chora. aktualnie wraca na wizję.

więcej »

Przeziębienie i… co dalej? Kiedy można wyjść z domu?

6 marca 2018

Są osoby, które mimo choroby wychodzą z domu i zarażają innych. Ten sam błąd robią niektórzy rodzice, wysyłając do przedszkola lub szkoły potomek z gorączką i katarem. Kiedy można wyjść z domu z przeziębieniem?

więcej »

Policjantowi rannemu w strzelaninie w Wiszni Małej przeszczepiono nerw kulszowy. Pierwsza taka operacja w Europie

28 lutego 2018

Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu przeszczepili nerw kulszowy odkąd zmarłego dawcy policjantowi rannemu w ubiegłym roku w strzelaninie w Wiszni Małej. Taki zabieg rekonstrukcji uszkodzonego nerwu kulszowego został…

więcej »

Eksperci: pacjenci nie powinni się obawiać leków biopodobnych

27 lutego 2018

Leki biopodobne są równie bezpieczne i skuteczne jakże leki oryginalne, dlatego pacjenci nie powinni się ich obawiać – przekonywali specjaliści podczas konferencji prasowej w Warszawie.

więcej »

Mogą pojawić się już po 40. roku życia. Objawy choroby Parkinsona

26 lutego 2018

Drżenie rąk owo typowy i najbardziej charakterystyczny objaw choroby Parkinsona. Jakie są inne symptomy schorzenia.

więcej »

Na grypę zmarły kolejne trzy osoby. Jak zapobiegać zachorowaniom?

26 lutego 2018

Między 16 a 22 lutego odnotowano w Polsce przeszło 269 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę, trzy osoby świętej pamieci – wynika z najnowszych danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.

więcej »

Stockinger o Kotulance: Była świetną aktorką, wszystkie problemy wynikały z choroby alkoholowej

26 lutego 2018

W sobotę środki masowego przekazu obiegła smutna wiadomość o śmierci Agnieszki Kotulanki. Aktorka odkąd dawna zmagała się z chorobą alkoholową. Zdaniem jej ekranowego partnera, Tomasza Stockingera, owo właśnie nałóg był przyczyną…

więcej »

Michał Figurski o dramatycznych przejściach po udarze: Darłem się z bólu, zdemolowałem łóżko

26 lutego 2018

Michał Figurski ma za sobą bardzo trudny pora rekonwalescencji Platforma Obywatelska poważnym udarze. Dziennikarz w ostatnim wywiadzie wraca wspomnieniami do tych dramatycznych chwili.

więcej »

Strona 1 z 384 1 2 3 4 5... 10 20 30...Ostatnia »